Adolf Born
(1930-2016)
Bilderbuch der Reisekunst
Položka č.: 441Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha s podpisem, podpis na patitulu A. Born, vyd. Eulenspiegel Verlag, Berlin, 1982, obs. velké mn. bar. vyobr. děl A. Borna, pův. clpl. vazba s ob., 111s., drobné natžení ob. v horní části, jinak velmi pěkný, krásný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na PedF UK v Praze, …
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Adolf Born
(1930-2016)
K.J. Erben: Kytice
Položka č.: 438Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
kniha s podpisem, podpis na patitulu, il. a vazba A. Born, vyd. Supraphon, Praha, 1989, ed. Lyra Pragensis, pův. clkž. vazba, 248s., výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Holl…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Andrej Vozněsenskij
(1933-2010)
Parabola
Položka č.: 435Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
kniha s podpisem autora, 19,7 x 12 cm, signováno autorem na titulním listu azbukou Andrej Vozněsenskij (s věnováním), Přeložil Václav Daněk a Luděk Kubišta. Vydalo Státní nakladatelství krásné literatury a umění, Praha 1962. Plamen - edice současné zahraniční poezie, svazek 29. Obálku a grafickou úp…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Karel Kramář
(1860-1937)
Sborník Dra Karla Kramáře
Položka č.: 434Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
kniha, podpis K. Kramář na titlní straně, nákladem pražské akciové tiskárny, Praha, 1930, pův. clpl. vazba v kart. obalu, 372s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Josef Thomayer
(1853-1927)
Z lidské biologie
Položka č.: 433Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
kniha, podpis a věnování autora, vyd. nákladem vlastním, Praha, 1915, převazba, 136s., uvolněn jeden arch, poznámka majitele na titl. listě, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Jiří Židlický
(1895-1950)
Z. Hostička: Jak jsem se učil myslivcem
Položka č.: 432Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
kniha, originální a sign. kresba J. Židlický na patitulu, podpis autora a věnování na titl. listu, vyd. E. Hladík, Praha, 1944, převazba, pův. ob. vevázána, 185s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID5**0 Historie příhozu
Karel Kryl
(1944-1994)
Kníška Karla Kryla
Položka č.: 456Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
kniha, podpis na tit. listě Karel Kryl, vyd. Mladá fronta, Praha, 1990, pův. clpl. vazba s ob., 172s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Václav Havel
(1936-2011)
Asanace
Položka č.: 453Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
kniha, podpis se srdíčkem na patitulu V. Havel, vyd. Galaxie, Praha, 1990, pův. brož, 96s. + obr. příloha, velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)
Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu
Zdeněk Jirotka
(1911-2003)
Sedmilháři
Položka č.: 452Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
kniha s podpisem, podp. s věnov. Z. Jirotky pod tit. listem své povídky, vyd. Středočeské nakl., Praha, 1970, pův. brož, 155s., mírně poškozený hřbet, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Adolf Hoffmeister
(1902-1973)
Julius Verne: Cesta kolem světa za osmdesát dní
Položka č.: 449Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
kniha s podpisem, podp. na patitulu, ilustrace koláží, ob. a doslov A. Hoffmeister, vyd. SNKLHU, Praha, 1959, pův. clpl. vazba s ob., 294s., ob. mírně opotřebena, stav knihy velmi dobrý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakládající člen Devětsilu, byl stálým delegátem UNESCO
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Otokar Fischer
Ozářená okna
Položka č.: 478Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, básníkův podpis s datací na přídeští, návrh obálky, viněta v titulu a úprava V.H.Brunner, pravděpodobně jeho poslední typografická úprava v kubisticky expresivním stylu, vydal Fr. Borový, Praha 1916, orig. brož, 66s., kraje hřbetu a obálky poškozené, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Rudolf Medek
(1890-1940)
Rudolf Medek: Živý kruh
Položka č.: 477Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, básníkova portrétní fotografie proti patitulu, podpis s datací na patitulu, nesouvis. věnování na titulu, viněta v titulu a úprava V.H.Brunner, vydal Ludvík Bradáč, Královské Vinohrady 1922, dobová clpl. vazba, 58s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Různí autoři
Pohlednice s podpisy českých a německých literátů
Položka č.: 483Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
rukopis, na rubu podepsáni: Angela Kraus, Wulf Kirsten, Vjačeslav Kuprijanov, Oskar Pastior, Urs Jaeggi, Zehra Cirak, Petr Prouza a Alexandr Kliment, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Josef Škvorecký
(1924-2012)
Zbabělci
Položka č.: 482Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
kniha, podpis na titulu Josef Škvorecký, obálka a úprava Z. Seydl, ed. Žatva, vydal Československý spisovatel, Praha 1964, clpl. vazba s ob., 355 s., drobné opotřebení vazby, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Jan Zrzavý
P. Loti: Islandský rybář
Položka č.: 481Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
kniha, podpis s věnováním, obálka a ilustrace Jan Zrzavý, úprava Z. Sklenář, ed. Nesmrtelní, vydal SNKLHU, Praha 1959, clpl. vazba s ob., 172 s., drobné opotřebení obálky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Pra…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Emma Jarošová
(1911-2008)
Mezi starou a novou vlastí : kronika čsl. emigrantů v rakouských uprchlických táborech
Položka č.: 480Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
kniha, podpis autorky na titulu, česká spisovatelka, etnografka a jedna z vůdčích postav českého exilu v Kanadě, 1. vydání v českém jazyce, vydal Hlas-Voice, New York 1986, orig. brož, 368s., obálka lehce zašlá, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Helena Čápová
(1956-2019)
Nejlepší mužskej na světě - Jiří Voskovec, Jan Werich
Položka č.: 249Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
bibliofilie, 5 x lept, uloženo v pevných deskách, 1990, rozměr bibliofilie A4 cm, vše signováno, Nezkrácený text vzpomínky Jiřího Voskovce připravil spolu s pěti lepty Hany Čápové k nedožitým 85. narozeninám Jiřího Voskovce a Jana Wericha dr. Ivan Hrdina. Náklad 200 ks. Tento má číslo 66.
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Josef Čapek
(1887-1945)
P. Kropotkin: Anarchistická morálka
Položka č.: 79Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
brož, ob. J. Čapek, vyd. Fr. Borový, Praha, 1919, pův. brož s obálkou, 133s., podpis bez souvislosti, uvolněné listy, lehce opotřebeno, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu
Cyril Bouda
Prosté motivy
Položka č.: 29Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Ludmila Jiřincová
H. Heine: Toť starý pohádkový les
Položka č.: 363Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Adolf Hoffmeister
(1902-1973)
Rozpravy Aventina 1929-30
Položka č.: 98Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
kniha, 45x32 cm, 38 barevných obálek A. Hoffmeister, 40 svázaných č., č. 13-14 a 39-40 v jednom čísle, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1929-30, ročník č. V., pův. plpl. převazba, 503s., obálka č. 16 natržena, některé stránky opraveny lepenkou, jinak dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, zakládající člen …
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: ID9**4 Historie příhozu
Vincenc Makovský
(1900-1966)
Signovaná reprodukce
Položka č.: 381Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Cyril Bouda
Korespondence s Dr. Ivanem Hrdinou
Položka č.: 385Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Milan Kundera
Život je jinde
Položka č.: 51Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
kniha, strojopis, 1970, 303 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu
Václav Sivko
(1923-1974)
Stanislav K. Neumann: Kniha lesů, vod a strání
Položka č.: 303Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, 15x lept a kresba na obálce V. Sivko, typo A. Dvořák, 5. sv. edice Dílo, vydal Spolek českých bibliofilů a Čs. spisovatel, Praha 1952, nesvázáno, volné listy v pův. ob. s celofán. přebalem, ex.686/750, 132s., maršovský papír, velmi dobrý stav, vzadu skvrny na přebalu , Antikvariát Ostr…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Jiří John
(1923-1972)
M. Buonarroti: Z lyriky
Položka č.: 302Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, orig. sign. litografie ve frontispisu a ilustrace Jiří John, přeložil Jan Vladislav, vydalo NČSVU, Praha 1958, 81 s., volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kaplického, člen UB 12, Umělecké besedy a SČUG
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
František Tichý
(1896-1961)
Francouzská poesie nové doby
Položka č.: 301Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
bibliofilie, sign. suchá jehla ve frontispisu a 4 ilustrace Fr. Tichý, úprava R. Hála, tisk M. Pegrassi, výbor sestavil K. Čechák, vydalo NČSVU se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1957, volné listy v deskách, maršovský papír, 76s., desky při krajích zašlé a na hřbetu opotřebené, velmi dobrý stav, A…
František Tichý
(1896-1961)
R. L. Stevenson: Dítě tak samo
Položka č.: 300Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
bibliofilie, orig. sign. suchá jehla ve frontispisu a suchá jehla v závěru František Tichý, vybral a přebásnil Vl. Thiele, soukromý pamětní tisk k šedesátinám Fr.Tichého, Praha 1956, 34 s., volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattn…
Jan Sládek
(1906-1982)
S. K. Neumann: Staří dělníci
Položka č.: 305Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
bibliofilie, 5x kolorovaný linoryt J.Sládek, vydal Fr. Borový, Praha 1936, sešit v pův. ob. z čerpaného papíru, ex. nečísl./ 100, 37s., papír Van Gelder, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Karel Svolinský
K. Bednář: Procházky v zrcadlovém bludišti
Položka č.: 312Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu