-
Karolína Vávrová
Pražská kuchařka aneb praktický návod k nejchutnějšímu připravování všelikých pokrmů masitých , moučných a postních
Položka č.: 486Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, vyd. August Lehmann, Praha, 1873, třetí vydání, clpl. převazba, pův. obálka nalepena na předních deskách, 511s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 3.100 CZK (130 €)
Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Návod k upotřebení
Položka č.: 1Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, již jen vzácně se objevující první vydání Kolářových básní-návodů s vyobr. autorových koláží, vyd. Dialog, Praha, 1969, náklad 2000ks, pův. clpl. vazba s ob., nestr., velmi dobrý stav knihy, ob. v rozích a při okrajích mírně opotřebena, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakladat…
Aktuální cena: 1.700 CZK (71 €)
Poslední dražitel: ID7**9 Historie příhozu
-
Josef Čapek
(1887-1945)
S. K. Neumann: Sen o zástupu zoufajících
Položka č.: 295Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, na přední i zadní straně obálky, na předsádkách dvoubarevně tištěnými, celostr. ve frontispisu, dvěma linoryty v textu a nakladatelskou značkou Jos. Čapek, 32. sv. edice Aventinum, vydal Otakar Śtorch-Marien, Praha 1921, orig. kartonová vazba, 39s., hřbet silně poškozený místy zcela chy…
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: ID5**8 Historie příhozu
-
Pablo Picasso
(1881-1973)
H. Parmelin: Picasso Der Maler und sein Modell
Položka č.: 299Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, 1x orig. litografie z kreseb P. Picassa, vytiskl Fernand Chenot, Intimes aus einem Atelier, vydal Werner Dausien Verlag, Hanau 1969, pl. vazba s bar. reliéfem, 195s., velmi dobrý stav, skvrny na hřbetu obálky, Antikvariát Ostrovní, studium na Škole umění v Barceloně a Academia de San Fernando…
Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Istler
(1919-2000)
Vít Obrtel: Vodotrysk
Položka č.: 322Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 3x sign. barev. kombin. technika J. Istler (85/200), podpis v tiráži V. Obrtel, úprava C. Istlerová, tisk P. Dřímal, vyd. Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1987, ruční papír, ex. 166/250, volné listy v obálce, nestr., výborný stav, Antikvariát Ostrovní,…
Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)
Poslední dražitel: ID5**4 Historie příhozu
-
Jaroslav Hořánek
(1925-1995)
Ivan Slavík: Dvacet pozdních básní aneb Zaříkávání naděje
Položka č.: 326Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 6x orig. sign. lept Jar. Hořánek, podpis básníka v titulu, úprava M. Albich, doslov M. Svatoš, tisk Pavel Dřímal, vydal Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1988, volné listy v obálce, 40s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák J. Obrovského a V. Ne…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Aime Constant Fidele Henry
(1801-1875)
T.F.L. Nees van Esenbeck: Plantae medicinales oder Sammlung offizineller Pflanzen
Položka č.: 529Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
atlas, 184 listů s kolorovanými mědirytinami léčivých rostlin; nabízená neúplná, původně dvousvazková encyklopedie léčivých rostlin je nádhernou a obsažnou ukázkou přírodovědného atlasu léčivých bylin první poloviny 19. století. Dílo německého botanika Neese van Esenbecka (1787-1837), lékárníka a pr…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu
-
Martin Salcman
(1896-1979)
Podpis
Položka č.: 408Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
podpis, 24 x 20 cm, podpis na papíře s vyobrazením autora, 19. 10. 1976, volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Rudolf Kundera
(1911-2005)
Podpis
Položka č.: 410Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
podpis, 24 x 20 cm, podpis a věnování na papíře s vyobrazením autorova obrazu U okna, 4. 2. 1939, volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Majerová
(1882-1967)
14x kniha s podpisem
Položka č.: 423Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
knihy, 14x kniha s podpisem M. Majerová, knihy: Bruno, vyd. Čin, il. J. Lada, Kde je Charlie ?, Ze Slovenska, Deset tisíc kilometrů nad Sovětským svazem, Červené kvítí, Povídky z pekla a jiné, Panenství, Cesta blesku, Z luhů a hor, Hledání domova, Zpívající Čína, Spisovatelky dnes, Nejkrásnější svět…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu
-
Mikoláš Aleš
(1852-1913)
Adolf Heyduk: Nástin bájesloví slovanského a germánského
Položka č.: 422Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, podpis na titulní straně Mikoláše Alše jako majitele knihy, vyd. I. L. Kober, Praha, 1863, ex libris M. Aleš, r. 1907, pevná vazba, 110s, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, představitel "Generace českého Národního divadla", klasik českého umění 19. století, v ranějším období tvořil v pozdně r…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu
-
Ignát Herrmann
(1854-1935)
Na různé adresy
Položka č.: 421Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, podpis a věnování Ignáta Herrmanna Mikoláši Alšovi, r. 1902, vyd, Nakl, družstvo Máje, Praha, 1902, ilustrace na předtitulu A. Mucha, polokožená vazba, 350s., vazba lehce odřená, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 450 CZK (19 €)
Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Božena Němcová: Babička
Položka č.: 420Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, podpis Zdeňka Buriana na titlní straně, il. Z. Burian, vyd. V. Petr, Praha, 1940, polokožená vazba, 175s., odřený hřbet, razítko na titlním listě, razítko a dvě staré reklamní nálepky na předtitulu, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, čle…
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Sudek
(1896-1976)
Fotografie
Položka č.: 419Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, podpis Josefa Sudka na titulní straně k roku 1957, vyd. Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, Praha, 1956, pův. clpl. vazba s papírovou obálkou, 232s., obálka místy natržena jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze u K. Nováka, č…
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu
-
Jozef Cincík
Martin Benka
Položka č.: 418Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, 1935, 21 x 15,5 cm, sign. Martin Benka, vydalo Učitelské nakladatelstvo slov. UNÁS v roce 1935 jako druhý svazek série Slovenskí umelci, úvodní slovo napsal Jozef Cincík, publikace obsahuje dvě poštovní známky a ruční přípisy Martina Benky ke každé reprodukci obrazu, vzadu razítko Josef Ritte…
Aktuální cena: 2.100 CZK (88 €)
Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu
-
Bohumír Jaroněk
(1866-1933)
Podpis a fotografie
Položka č.: 416Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
podpis, 11,5 x 11 cm, podpis autora na volném listě, kabinetní fotografie autora, fotografie v horším stavu, Antikvariát Dlážděná, studium na Odborné řezbářské škole ve Valašském Meziříčí, člen SVU Mánes, SČUG Hollar, J. U. V. a Syndikátu výtvarných umělců
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu
-
Jaromír Stretti - Zamponi
(1882-1959)
Dopis s podpisem
Položka č.: 415Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
rukopis, 17 x 13 cm, ručně psaný text s podpisem, r. 1916, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, zakládající člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Rukopis s podpisy
Položka č.: 414Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
podpis, 18 x 12 cm, rukopis s podpisem J. Štyrský r. 1920, podpis F. Halas aj. Štyrský na zadní straně serigrafie s kresbou autora, 2x volný list, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze
Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)
Poslední dražitel: ID2**0 Historie příhozu
-
Vladimír Holan
(1905-1980)
Tři
Položka č.: 430Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
volné listy, věnování s podpisem autora, r. 1966, il. F. Tichý, vyd. Československý spisovatel, Praha, 1957, volné listy v obálce, potrhaná obálka a hřbet, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu
-
Jaroslav Seifert
(1901-1986)
Osm dní
Položka č.: 429Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
sešit, podpis J. Seifert, r. 1968, il. J. Čapek, vyd. Čs. spisovatel, Praha, 1968, pův. sešit s obálkou, 32s., dobrý stav , Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID7**5 Historie příhozu
-
Vilém Heckel
(1918-1970)
Království slunce a ledu
Položka č.: 428Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, podpis autora na titulní straně, vyd. Sportovní a turistické nakladatelství, Praha, 1960, pův. clpl. vazba bez obálky, 207s., lehce zašpiněná vazba, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, člen fotografické sekce SČVU
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu
-
Adolf Hoffmeister
(1902-1973)
Paříž a okolí
Položka č.: 427Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, podpis autora na předtitulu, vyd. Čs. spisovatel, Praha, 1967, pův. clpl. vazba, 26s., povolená vazba, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, zakládající člen Devětsilu, byl stálým delegátem UNESCO
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu
-
Jan Saudek
(1935)
Svobodný, ženatý, rozvedený, vdovec
Položka č.: 426Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, podpis a věnování autora na titulní straně, vyd. Slovart, Praha, 2000, pův. brož, 187s., lehce zašpiněná ořízka, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
-
Prokop Drtina
(1900-1980)
A nyní promluví Pavel Svatý...
Položka č.: 425Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, podpis Prokopa Drtiny na titulní straně, r. 1947, vyd. V. Žikeš, Praha, 1945, pův. clpl. vazba s obálkou, 453s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Werich
(1905-1980)
Italské prázdniny
Položka č.: 447Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha s podpisem, podp. s věnov. na tit. listě J. Werich, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1961, pův. clpl. vazba bez ob., 95s., na tit. listě též razítko se jménem pův. majitele, dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu
-
Jan Werich
(1905-1980)
Jan Werich......tiletý
Položka č.: 446Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha s podpisem, podp. s věnov. na tit. listě J. Werich, vyd. Orbis, Praha, 1965, pův. clpl. vazba s ob., 45s. + obr. přílohy, ob. opotřebena, kniha v dobrém stavu, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Jirotka
(1911-2003)
Muž se psem
Položka č.: 445Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha s podpisem, podp. s věnov. Z. Jirotky na tit. listě, vyd. Růže, České Budějovice, 1968, sešit, 93s., opotřebená obálka, zažloutý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Franziska Diana Sternbergová Phipps
(1936)
Cecilia Sternbergová: Cesta (Paměti české aristokratky)
Položka č.: 444Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha s podpisem, podp. na tit. listě D. Sternbergová Phipps, vyd. Paseka, Praha, 2002, pův. karton. vazba s ob., 640s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu
-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Kamil Bednář: Odila
Položka č.: 443Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha s podpisem, podp. na tit. listě, il. a vazba K. Lhoták, vyd. Supraphon, Praha, 1976, ed. Lyra Pragensis, pův. clkžn. vazba, 152s., výborný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu
-
Jiří Trnka
(1912-1969)
Jan Werich: Fimfárum
Položka č.: 442Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha s podpisem, podpisy J. Wericha a J. Trnky s věnováním na tit. listě, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1960, il. J. Trnka, pův. clpl. vazba s ob., 142s., okraje ob. značně poškozené, zevnitř podlepena, stav knihy velmi dobrý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, vyučen loutkářství u J. Sku…
Aktuální cena: 2.300 CZK (96 €)
Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu