Historie příhozu - Rybník v Dívčici
Ladislav Kotas (1910-1986)
Malíř, grafik. Studoval u F. Kysely a Z. Kratochvíla. Byl členem SVU Aleš a Jednoty umělců výtvarných, s nimiž vystavoval. Ve svých grafických listech vycházel z tradic pražské UMPRUM, v lyricky laděné malířské tvorbě tíhnul především ke krajině rodné Vysočiny. Jeho dílo je zastoupeno ve veřejných i soukromých sbírkách doma i v zahraničí.
olej, plátno, 45,5 x 67 cm, sign. PD Lad. Kotas, rám, pohled na jihočeskou ves s rybníkem, obec Dívčice se nachází mezi Vodňany a Hlubokou nad Vltavou, na zadní straně štítek s popisem a razítko ČFVU, Antikvariát Dlážděná