Historie příhozu - U země
Tomáš Hřivnáč (1959)
suchá jehla, 2021, 49 x 66,3 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 2021, č. 14/40, značeno slepotiskovým razítkem TH, Tomáš Hřivnáč studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze (1979). Od roku 1999 je členem „Sdružení českých umělců grafiků HOLLAR“. Věnuje se především volné grafice, nejčastěji suché jehle. Stejně tak se vysloví často v lehkém akvarelu a společným jmenovatelem prací je smysl pro kresbu a její možnosti. Jeho světem je svět ženy a poetiky, která ji obklopuje a utváří. Grafické listy jsou jakoby záznamem okamžiků, v nichž se projeví záblesk akce, situace, gesta. I samotné názvy děl naznačují okamžitost a torzovitost situací (Naposled, Uhýbat, Stranou, Mimo aj.). Směrem k abstraktnosti míří jeho grafiky tam, kde opouští i tvář a konkrétnost osobnosti, aby zbyla jen linka, tvar a tomu odpovídající napětí., Antikvariát Dlážděná
Čas příhozu: 26.04.2023 23:12
Příhoz dražitele (7**1) na cenu: 7.500 Kč