Historie příhozu - Dlouhý den
Tomáš Hřivnáč (1959)
studium SUPŠ v Praze; malíř, grafik; věnuje se především volné grafice, nejčastěji suché jehle; stejně tak se vysloví často v lehkém akvarelu a společným jmenovatelem prací je smysl pro kresbu a její možnosti; jeho světem je svět ženy a poetiky, která ji obklopuje a utváří; grafické listy jsou jakoby záznamem okamžiků, v nichž se projeví záblesk akce, situace, gesta; i samotné názvy děl naznačují okamžitost a torzovitost situací (Naposled, Uhýbat, Stranou, Mimo aj.); směrem k abstraktnosti míří jeho grafiky tam, kde opouští i tvář a konkrétnost osobnosti, aby zbyla jen linka, tvar a tomu odpovídající napětí (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950-1999, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1999)
lept, 2011, 20 x 15 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 2011, č. 27/100
Čas příhozu: 11.03.2023 22:17
Příhoz dražitele (6**0) na cenu: 1.200 Kč
Čas příhozu: 21.03.2023 19:17
Příhoz dražitele (5**8) na cenu: 1.300 Kč