Historie příhozu - Zlatá ulička v Praze
Zdeněk Martínek (1923-1999)
olej, karton, 14,5 x 18,5 cm, sign. PD Z. Martínek, rám, Herec divadla v Kladně a Praze, ve filmu nejčastěji hrál u Karla Kachyni. Výborný byl v tel. filmu Nejlepší kšeft mého života, kde si zahrál milovníka života. Vedle své herecké činnosti se věnoval malířské tvorbě. Účastník mnoha kolektivních výstav amatérských malířů a výstav Herci malují., Antikvariát Dlážděná