Michal Hrdý (1959-2003)
Vystudoval střední umělecko-průmyslovou školu sklářskou v Železném Brodě. Od roku 1978 publikoval v časopise Dikobraz. Byl kmenovým kreslířem časopisu Sorry, přispíval svými kresbami do Mladé fronty DNES. S manželkou Janou se vzali v roce 1987. Ilustroval také nové vydání Jirotkova Saturnina a další knihy, především povídky Šimka a Grossmanna.
Původně sklářský výtvarník, hlavně karikaturista, který našel nový způsob prezentace výtvarného humoru jak v kresbě tak v často absurdní, dadaistické až drastické pointě. Publikoval hlavně v Mladém světě, Dikobraze, Škrtu, KUKu byl spoluzakladatela hlavní autor Sorry. Trvale spolupracoval s M.Šimkem nejen na ilustracích jeho (a Grossmannových povídek), ale i v divadle Jiřího Grosmanna. Dlouhá řada společných i samostatných výstav.
koláž, akvarel, tuš, papír, 1986, 21,2 x 29,3 cm, sign. na zadní straně Michal Hrdý 86, Antikvariát Dlážděná