Historie příhozu - Havran a lebka II
Martin Salajka (1981)
litografie, 2021, 57 x 45 cm, sign. PD Martin Salajka 2021, č. 13/52, Autor je jedním z nejvýraznějších představitelů současné expresivní malby. Studium absolvoval na FVU v Brně u P. Veselého a na AVU v Praze v ateliéru M. Rittsteina. Vystavoval na několika kolektivních výstavách v Čechách, ale také v Budapešti a v Londýně. V Salajkově tvorbě se často opakují obrazy květin, lebek, chameleonů či ryb, a při jejich zobrazování autor vychází zejména z vlastní zkušenosti. Způsob jeho malby je expresivní až surový a je podtrhnutý výraznou linkou, která prostupuje jeho obrazy i grafikami. Nabízené dílo tedy perfektně spadá do kontextu Salajkovy tvorby, a to jak použitím výrazné neonové barvy a křivolaké linie, tak námětem
Čas příhozu: 23.11.2022 12:49
Příhoz dražitele (7**9) na cenu: 3.500 Kč