Historie příhozu - Jákob
Olbram Zoubek (1926-2017)
zlacené olovo, 1992, 15,7 x 15,7 cm, značeno vzadu O. Zoubek, přiloženo Potvrzení pravosti Nadačním fondem Kmentová Zoubek, významný český sochař, který vystudoval VŠUP v ateliéru Josefa Wagnera, se celý život hlásil k modernismu a v jeho duchu budoval také většinu svých děl. Často pracoval v monumentálním měřítku. Za všechny například uznávaný a obdivovaný památník obětem komunismu na Petříně. Specifická, je pro Zoubkovu figurální tvorbu deformace. Protažení figur podtrhává dramatičnost gest
Čas příhozu: 30.10.2022 20:44
Příhoz dražitele (8**4) na cenu: 45.000 Kč