Historie příhozu - Dívka
Ludmila Jiřincová (1912-1994)
olej, papír, 29 x 19,5 cm, sign. PD Jiřincová, rám, českou malířku, ilustrátorku a grafičku Ludmilu Jiřincovou proslavily zejména její půvabné ilustrace . V roce 1960 získala ocenění pro nejkrásnější knihu ČSSR, v roce 1982 obdržela titul zasloužilé umělkyně. Zúčastnila se mnoha tuzemských i zahraničních výstav. Její dílo je zastoupeno ve sbírkách Národní galerie v Praze a dalších institucích
Čas příhozu: 03.11.2022 14:49
Příhoz dražitele (7**9) na cenu: 39.000 Kč