Historie příhozu - Příběh o nás
Kamila Ženatá (1953)
olej, plátno, 1995, 100 x 100 cm, sign. LD Kamila Ženatá 95, rám, na zadní straně popsáno autorkou, Kamila Ženatá je malířka, multimediální umělkyně, terapeutka a autorka literárních textů. Vystudovala AVU a je členkou několika uměleckých spolků. Vystavuje u nás i v zahraničí, například v Německu, Japonsku, Švýcarsku, Holandsku a ve výstavních síních Českých center. Ve své tvorbě sleduje dva hlavní směry. Zaprvé se zabývá zachycením duševních map a pocitů spojených se vzpomínkami, sny, pamětí, vztahy a vlivy v nevědomí. Zajímá ji v tomto směru vše, co se odehrává mimo konvenční prostor a čas. Druhou větev představuje pozorování a zaznamenávání přírodních jevů a jejich stavů. Díky těmto dvěma pohledům Ženatá chápe svět jako hru energií, které se plynule transformují do souvislostí a příběhů, jež se odehrávají všude kolem nás., Antikvariát Dlážděná