Kazak Bordžalu

Zakavkazsko

ručně vázaný koberec; vlna, starožitný (kolem roku 1870), stav A+ (odborně restaurováno), 162 x 112 cm, Kazaky se vázaly v západní části Zakavkazska na území dnešního západního Ázerbájdžánu, Arménie a části Gruzie. Název kazak je odvozen podle jednoho ze středisek výroby, stejnojmenného města v západním Ázerbájdžánu Zakavkazská koberce jsou vyhledávaná sběrateli. V Čechách je například ceněný soubor kazaků sestavený na přelomu 19. a 20. století arcivévodou Evženem Habsburským na hradě Bouzově. Kazaky mají hrubší vazbu s vysokým vlasem a přehlednými geometrickými vzory v jasných výrazných barvách.

ID: 68

Vyvolávací cena: 180.000 CZK (7.200 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 17. 06. 2021 15:00

Aktuální cena: 180.000 CZK (7.200 €)