Věra Janoušková (1922-2010)

Postava

polychromované dřevo, 1979, v. 102 cm, sign. vzadu V. Janoušková 1979, autorka byla absolventkou UMPRUM, členkou umělecké skupiny UB12 a Umělecké besedy a výraznou představitelkou vlny Nové figurace. Své artefakty tvořila z netypických materiálů jako je smalt nebo osinkocement, případně dřevo, z něhož je v systému koláže seskládáno toto reliéfní sochařské dílo. Jedná se o krásnou komorní práci sběratelsky vyhledávané autorky!

Vystaveno: v Galerii Trigon v Plzni v roce 2002

Provenience: získáno v ateliéru autorky ve Vidonicích

ID: 55

Vyvolávací cena: 95.000 CZK (3.800 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 06. 05. 2021 15:00

Aktuální cena: 95.000 CZK (3.800 €)

Odhadní cena: 130 000 - 160 000 Kč CZK