Karel Balíček (1904-1985)

Malíř a učitel ve Svratce. Žák prof. Ferdinanda Pochobradského. Několik let maloval u Gustava Macouna v Kameničkách, také pracoval s Rudolfem Hanychem. S malířskou kolonií z okolí Svratky maluje Českomoravskou vysočinu. procestoval Německo, Jugoslávii, Maďarsko, Slovensko.

Podzimní krajina

olej, karton, 35,5 x 94,8 cm, sign. LD Balíček, rám, Karel Balíček byl žákem profesora Ferdinanda Pochobradského. Několik let maloval u Gustava Macouna v Kameničkách, také pracoval s Rudolfem Hanychem. Přestěhoval se do Svratky, kde od roku 1928 působil jako odborný učitel a později v letech 1947 až 1961 jako ředitel základní devítileté školy. Zde rozvíjel svůj umělecký talent a svratecký kraj se mu stal osudovým tvůrčím tématem a celoživotní láskou. Vystavoval od roku 1936 na samostatných i společných výstavách, byl členem Syndikátu výtvarných umělců a Svazu výtvarných umělců.

soukromé studium u G. Macouna a F. Pochobradského, člen Syndikátu výtvarných umělců československých

ID: 516

Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

DRAŽBA UKONČENA: 11. 12. 2020 10:06

Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)