Aleš Krejča (1941)
Výtvarník Aleš Krejča se narodil v březnu roku 1941 v Praze. Absolvoval Školu uměleckého priemyslu v Bratislavě (obor užitá grafika), poté studoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze (spec. ateliér plakátu a knižní grafiky, prof. František Muzika). Do roku 1971 byl ředitelem státního Zámku Kratochvíle v Jižních Čechách. Jako knižní grafik pracoval pro přední pražská nakladatelství Albatros, Artia, Aventinum, Čs. spisovatel, Mladá fronta, Odeon, Paseka, Torst. Obdržel několik cen a čestných uznání v soutěžích o nejkrásnější knihu roku. Je také autorem publikace Techniky grafického umění. Od roku 1971 se zúčastnil mnoha samostatných i kolektivních výstav doma i v zahraničí. V současné době žije a tvoří na Kokořínsku a v Praze. Je významným představitelem fantazijního umění v České republice.
Mizející vzpomínka
olej, plátno, 2021, 90 x 70 cm, sign. PN Krejča 21, rám
žák prof. F. Muziky na VŠUP v Praze, člen UVU a Nového sdružení pražských umělců
ID: 64
Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 06. 2024 16:03
Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)