Město
kombinovaná technika, tempera, sololit, 73 x 61 cm, sign. PD A. Klimo 90, rám, autor patřil k nejprogresivnějším slovenským umělcům od 60. let 20. století. Svým malířským rukopisem vyjadřoval zájem o geometrickou abstrakci a konstruktivismus. V první polovině 60. let se na slovenské umělecké scéně objevují autoři se zájmem o kinetické, konstruktivistické a světelné umění. Alojz Klimo se věnoval převážně malbě s geometrickými znaky a pestrou barevnou paletou. Ve svém díle zpracovával zejména motivy městské krajiny, křižovatek a uličních sítí. V pojetí pestrých barevných ploch s jasnou černou konturou se inspiroval dílem Pieta Mondriana.
ID: 39
Auction price: 38.000 CZK (1.584 €)
AUCTION IS TERMINATED: 25. 06. 2024 15:38
Current price: 38.000 CZK (1.584 €)