akvarel, lak, akryl, papír, 1993, 41, 7 x 29,5 cm, sign. PD Z. Sion 93, Zbyšek Sion je významným představitelem strukturální abstrakce a imaginativní malby. Při studiu na pražské AVU se seznámil s umělci, později známými protagonisty informelu, kteří ovlivnili počátky jeho tvorby. Vyústěním tohoto spojení byla následná Sionova účast na legendárních, neoficiálních výstavách Konfrontace I a II. Od informelu se však v průběhu 60. let odklonil směrem k tradičnějšímu pojetí malby. V jeho díle se začala objevovat figura. Výjevy byly prodchnuty moralistní symbolikou s emotivním působením. Tento imaginativní svět balancoval na hraně žité reality v obyčejném světě se světem zcela surreálným až groteskně tragickým. V devadesátých letech se Sion odklonil od figurálního vyprávění blíže k neurčitým krajinám plných technických struktur a rastrů. Hledal zde témata zachycující potenciální hrozby nové technicistní doby
the disciple of prof. J. Brukner at The School of Artistic Crafts in Brno, J. Vodrazka at The Secondary School of Fine Arts in Prague, prof. J. Hornik and K. Soucek at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The New Association of Prague Artists
ID: 37
Auction price: 50.000 CZK (2.084 €)
AUCTION IS TERMINATED: 25. 06. 2024 15:36
Current price: 50.000 CZK (2.084 €)