Zbyšek Sion (1938)

akvarel, lak, akryl, papír, 1993, 41, 7 x 29,5 cm, sign. PD Z. Sion 93, Zbyšek Sion je významným představitelem strukturální abstrakce a imaginativní malby. Při studiu na pražské AVU se seznámil s umělci, později známými protagonisty informelu, kteří ovlivnili počátky jeho tvorby. Vyústěním tohoto spojení byla následná Sionova účast na legendárních, neoficiálních výstavách Konfrontace I a II. Od informelu se však v průběhu 60. let odklonil směrem k tradičnějšímu pojetí malby. V jeho díle se začala objevovat figura. Výjevy byly prodchnuty moralistní symbolikou s emotivním působením. Tento imaginativní svět balancoval na hraně žité reality v obyčejném světě se světem zcela surreálným až groteskně tragickým. V devadesátých letech se Sion odklonil od figurálního vyprávění blíže k neurčitým krajinám plných technických struktur a rastrů. Hledal zde témata zachycující potenciální hrozby nové technicistní doby

žák prof. J. Bruknera na ŠUŘ v Brně, J. Vodrážky na SOŠV v Praze, prof. J. Horníka a K. Součka na AVU tamtéž, člen Nového sdružení pražských umělců

ID: 37

Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)

DRAŽBA UKONČENA: 25. 06. 2024 15:36

Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)