Jitka Hilská (1953)
V letech 1972 – 1977 studovala scénické výtvarnictví na divadelní fakultě AMU (kresbu a malbu zde vyučoval akademický malíř doc. O. Smutný). Od původních krajinářských inspirací se postupně její obrazy (lyrická emotivní abstrakce) stávaly „výtvarným přepisem“ poezie Bohuslava Reynka, Jana Skácela apod. ve smyslu duševní blízkosti a rezonance. Pracuje technikou oleje na plátně nebo kombinovanou technikou na papíru i na plátně. Od roku 2003 se zabývá také fotografií.
Rozkvetlá mez
olej, plátno, 49,2 x 62,8 cm, sign. PD J. Hilská, rám (nezaskleno), rám mírně zašlý
Antiqari.at Radhošťská
žákyně doc. M. Romberga a O. Smutného
ID: 204
Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 06. 2024 18:23
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)