Chléb náš vezdejší
tuš, akvarel, 75 x 36,7 cm, rám, Václav Rabas byl významný český malíř, jeden z prvních nositelů titulu národního umělce. Jeho tvorba reflektovala širokou škálu témat a vlivů, které dokázal promítat do svých děl. Člen Umělecké besedy, Spolku Mánes a spoluzakladatel Sdružení českých umělců a grafiků Hollar, patřil mezi tzv. pátečníky. Čerpal mnoho z 19. století pro figurální alegorie i krajinomalbu, v níž navazoval na impresionismus. Jeho významný cyklus obrazů Chleba (1939) zachytil proces vzniku chleba od obilného zrna po pečení bochníků. S tímto cyklem je spojen nabízený obraz, který však stejnojmenný námět interpretuje duchovně skrze modlitbu Otče náš
Antiqari.at Radhošťská
žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace, H. Schwaigera a M. Švabinského, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar
ID: 195
Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 06. 2024 18:14
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)