Alois Kirnig (1840-1911)

Lávka v lese

olej, karton, 43,5 x 30 cm, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem. Dílo českého krajináře, který vystudoval pražskou Akademii výtvarných umění u Maxe Haushofera a posléze mnichovskou Akademii výtvarných umění u E. Schleicha. V roce 1866 si v Praze otevřel soukromou krajinářskou školu, byl členem Krasoumné jednoty a skupiny UB. Nabízená položka je krásným příkladem jeho romantizující malby, zde tematizující lesní zákoutí s lávkou nad propastí, vzadu nalepen štítek: Ex coll. Hořava 023, při okrajích lehce poškozená malba

ID: 179

Auction price: 45.000 CZK (1.875 €)

AUCTION IS TERMINATED: 25. 06. 2024 17:58

Current price: 45.000 CZK (1.875 €)