Jan Chaloupek (1958)
žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly; malíř, grafik; studoval a krátce působil na Pedagogické fakultě v Brně; velký vliv na jeho zaměření mělo výtvarné klima v Novém Městě na Moravě; ve své tvorbě přemýšlí o základních otázkách a jejich zobrazení v různých materiálech; nejde o klasickou malbu, ale o snahu napětí života transformovat do struktury výtvarné výpovědi (volný cyklus Ztráta reality); věnuje se reklamní grafice (materiály pro Versace, Himi's Jeans), navrhoval kampaň některým preparátům (Mucosolvan, Atrovent)
Hra je ve finále
akryl, plátno, 2023, 100 x 100 cm, sign. vzadu Jach. 2023
žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly
ID: 172
Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 06. 2024 17:51
Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)