Petr Hampl (1943)
žák prof. V. Tittelbacha a L. Čepeláka na AVU v Praze, člen Asociace restaurátorů a Asociace volné grafiky; grafik, malíř, restaurátor; začínal kompozicemi v duchu fantaskní malby, formálně se blížil dílům manýristů; v sedmdesátých letech se obrátil k tematice rodiny, žen a dětí; v malbě pastelovou barevností připomíná fresky, v grafice pracuje technikou čárového leptu doplněného akvatintou; od 1971 se zabývá restaurováním dekorativních maleb, polychromie, stukolostra, sgrafita; v grafice vytvořil volný cyklus od stvoření světa do vyhnání z ráje, tvořil pražské veduty, cyklus leptů Koupání, cyklus Pražské hospody, v 80. letech vytvářel ex libris pro sběratele; od konce šedesátých let obesílá kolektivní výstavy; je členem soubouru loutkového divadla Praha - Zbraslav; s D. Halatou restauroval renesanční kazetové stropy na zámku Častolovice; zúčastnil se bienále grafiky v Krakově a bienále ex libris v Holandsku
To nejlepší z Laurela a Hardyho
filmový plakát, formát A3 (42x30 cm), 1978, drobné poškození v pravém horním rohu, v růžcích stopy po vpichu, jinak velmi dobrý stav
Antiqari.at Radhošťská
žák prof. V. Tittelbacha a L. Čepeláka na AVU v Praze, člen Asociace restaurátorů a Asociace volné grafiky
ID: 408
Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 24. 06. 2024 15:57
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)