Ladislav Rada (1929)

Jan Werich

suchá jehla na ručním papíře, 1988, 27 x 25 cm, sign. PD Ladislav Rada 88, č. 19/25, Publikováno v katalogu Františka Špergra Ladislav Rada - Portréty osobností. Katalog byl vydán u příležitosti výstavy pořádané k 80. narozeninám známého karikaturisty a pedagoga Ladislava Rady. Výstava se konala ve dnech 1.-26.9.2010 v expozici Národního muzea - Galerii umění na Chvalském zámku v Horních Počernicích, kurátorem výstavy byl právě František Špergr. Pravděpodobně původní varianta tohoto portrétu byla použita i na obálce knihy CINCIBUS, JOSEF: GRAMOFONOVÁ DESKA A JAN WERICH, vydavatel SHV Praha 1964, obálka a koláže Ladislav Rada, 40 stran. Rada Ladislav (1929), malíř, kreslíř, karikaturista, studoval na VŠUP v Praze u A. Hoffmeistera, propagační výtvarník SUPRAPHONu, své kresby a karikatury publikoval v časopisech doma i v zahraničí, na obalech gramofonových desek a plakátech, navrhl několik desítek obalů. Mezi nejznámější filmy, na nichž se podílel, patří například Měsíc nad řekou a Kam čert nemůže.

Provenience: z rodiny přátel autora

ID: 728

Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

DRAŽBA UKONČENA: 14. 06. 2024 15:50

Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)