Joža Úprka (1861-1940)
Vrstevník a přítel Františka Ondrúška. Podle vzpomínek Uprkovy pozval na Slovácko Hanuše Schwaigra. Pobyli spolu nejdříve ve Strážnici a v Kněždubě, až se usadili v Hroznové Lhotě. Počáteční náklonnost ale časem vystřídaly neshody.
Joža Úprka jezdíval do Bystřice na počátku 20. století. Začal malovat obrazy Křížové cesty Dušana Jurkoviče, později ho zastoupil malíř Jano Köhler.
Sbíraní brambor
tisk, lepenka, 59 x 88,5 cm, PD monogr. JÚ 27, rám, tisk zkrakelováný a zašlý
žák prof. F. Čermáka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SVUM, spolku Škréta a SVU Mánes
ID: 172
Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
DRAŽBA UKONČENA: 14. 05. 2024 15:51
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Poslední dražitel: ID3**2
Historie příhozu