Jaroslav Valečka (1972)
žák prof. J. Sopka a J. Hendrycha na AVU v Praze, studium na Vestlandes Kunstakademi v Bergenu, Staatliche Kunstakademie v Karlsruhe, Royal academy Rotterdam; malíř, kreslíř, sochař; zaměřuje se na malbu krajinných a figurálních kompozic nebo portrétů symbolicko-melancholického výrazu, podtrženou užitím výrazné barevnosti, mystického světla a zkratky; častým tématem je krajina v nočním pohledu a život v drsném prostředí, lesní interiéry; čerpá z okolí České Kamenice a prostředí bývalých Sudet; ilustroval knihu R. Merknera 27 básní (Praha 1998); odkazuje k tvorbě E. Muncha, J. Preislera a J. Váchala; zabývá se také kresbou a sochařstvím; pedagog kreslení na ZUŠ J. Štítného v Praze
(Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)
V úplňku
litografie, 2009, 26 x 30 cm, sign. PD J. Valečka, č. 4/120
ID: 57
Vyvolávací cena: 1.100 CZK (46 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 04. 2024 18:26
Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)
Poslední dražitel: ID8**2
Historie příhozu