Hana Storchová (1936)
soukromé studium u L. Jiřincové, žákyně prof. M. Holého a V. Silovského na AVU v Praze, členka SČUG Hollar a pražské skupiny Grafis; grafička, ilustrátorka, malířka; věnuje se grafice, exlibris, plakátové a známkové tvorbě, dětským animovaným filmům, ale především vědeckým ilustracím; tematicky přírodě, ptákům, motýlům, květinám a stromům; spolupracovala se Státním pedagogickým nakladatelstvím, Státním zemědělským nakladatelstvím, Fortunou, Artií, Albatrosem, Mladou frontou (mj. encyklopedie Život a encyklopedie Člověk); ve volné tvorbě se věnuje grafice; v drobných rytinách přenáší základní přírodní motivy do geometricky stylizovaných křehkých znaků; zastoupena ve sbírkách NG, PNP a GHMP v Praze, Kabinetu Exlibris Chrudim, Oxford Gallery, Oxford ve Velké Británii a jinde
Polibek (Kořalka)
litografie, 1979, 20,5 x 11,5 cm, sign. PD H. Storchová 79, č. 74/110
soukromé studium u L. Jiřincové, žákyně prof. M. Holého a V. Silovského na AVU v Praze, členka SČUG Hollar a pražské skupiny Grafis
ID: 107
Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 06. 12. 2023 17:46
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: ID2**0
Historie příhozu