Vítězslav Fleissig (1893-1955)
Vítězslav Fleissig byl český grafik a autor ex libris. Narodil se 28. 3. 1893 v Praze, kde také 14. 12. 1955 zemřel. Fleissig během života vytvořil na 595 ex libris. Jako grafik byl samouk, používal techniku litografie, leptu, linorytu a dřevorytu. Z počátku jsou jeho díla ovlivněna secesí a dekadencí. Náměty jeho děl jsou ženské akty, ale také krajinné a městské motivy.
Umělcův ateliér (ex libris Adolf Malý)
lept, 1946, 12,5 x 9,7 cm, sign. PD Fleissig 46, nepatrně pokrčený papír u pravého okraje
Antiqari.at Radhošťská
studium na Hochschule für Grafik und Buchkunst v Lipsku
ID: 21
Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
DRAŽBA UKONČENA: 30. 08. 2023 14:28
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: ID3**7
Historie příhozu