Dívčí akt
olej, karton, 40. léta 20. století, 29,5 x 22,5 cm, sign. LD B Ullrych 4… (?), rám, Bohumil Ullrych (1893-1948), malíř, krajinář a figuralista. Své náměty čerpal především z okolí Březnice a Příbramska. V letech 1917 - 1934 byl členem Umělecké Besedy. V díle B. Ullrycha postřehneme dvě zdánlivě protichůdné polohy: přírodní romantismus a konzervativní náklonnost k venkovské idyle a k starobylému světu. Akty a momentky koupajících se žen patří k nejvyhledávanějším dílům tohoto autora. Jeho práce jsou součástí stálé expozice v Galerii Ludvíka Kuby v Březnici. Vystavoval za první republiky v Topičově salonu, zastoupen byl na výstavě České malířství, Mánes 1973.
Provenance: Antiquarian Dlážděná
ID: 62
Auction price: 2.000 CZK (84 €)
AUCTION IS TERMINATED: 19. 07. 2023 19:00
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: ID1**1 History of bids