Břízy v krajině
olej, plátno, 49 x 63 cm, sign. LD Otakar Hůrka, rám, studoval u známého českého krajináře a žáka Julia Mařáka Aloise Kalvody, který si v roce 1900 založil soukromou malířskou školu v Praze na Vinohradech, kam kromě Hůrky docházeli například Josef Váchal či Karel Schadt. Hůrkovi se díky svému talentu podařilo získat stipendium od prezidenta Masaryka a mezi roky 1920-1923 podnikl studijní cestu po Francii. V roce 1921 se zúčastnil dvou salonů, a to Jarního, kde vystavoval krajinomalby a Podzimního, kde představil dvě velká plátna z bojiště první světové války z francouzského Terronu. Jako šestému Čechovi se mu dostalo té prestiže, že byl jmenován členem Podzimního salonu. Po návratu do Čech se hlavním tématem jeho tvorby staly krajiny, jež ztvárňoval v rozměrných olejomalbách a také dřevorytech, které vyšly pod názvem Album Posázaví, na rámu drobné oděrky
Antiqari.at Radhošťská
žák A. Kalvody v krajinářské škole, člen Salon d´automne ve Francii
ID: 92
Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 27. 04. 2023 15:00
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Odhadní cena: 12 000 - 15 000 Kč CZK