Statek na Horní Loiře
olej, plátno, cca polovina 20. let 20. století, 46 x 55 cm, sign. PD Coubine, rám, přiložen posudek PhDr. Rey Michalové, Ph. D. Citováno z posudku: "Statek na Horní Loiře je krásným, malířsky svěžím a štavnatým Coubinovým dílem vytvořeným a la prima, bez výpomoci skic a přípravnách kreseb, s jistotou a neomylností autorovy ruky, tvůrčího zraku a oduševnělého cítění. Je krajinou prostoupenou zářivým světlem a lyrickou náladou, v níž jakoby se čas zastavil"
žák prof. Thieleho, člen skupiny Osma, SVU Mánes, člen Umělecké besedy
ID: 89
Vyvolávací cena: 480.000 CZK (20.000 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 27. 04. 2023 15:00
Aktuální cena: 480.000 CZK (20.000 €)