Evička
cínový reliéf, 1983, 15 x 15,2 cm, značeno vzadu O. Zoubek, pravost konzultována a ověřena Nadačním fondem Kmentová Zoubek, významný český sochař, který vystudoval VŠUP v ateliéru Josefa Wagnera, se celý život hlásil k modernismu a v jeho duchu budoval také většinu svých děl. Často pracoval v monumentálním měřítku. Za všechny například uznávaný a obdivovaný památník obětem komunismu na Petříně. Specifická, je pro Zoubkovu figurální tvorbu deformace. Protažení figur podtrhává dramatičnost gest
Provenience: sbírka Alexandra Skalického staršího
Literatura: Jiří Pátek (ed.) Útěcha bydlením, Život soukromého sběratele za železnou oponou, PositiF 2022
žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy
ID: 4
Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 27. 04. 2023 15:00
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu
Odhadní cena: 22 000 - 28 000 Kč CZK