Legenda II.
olej, sololit, 1987, 100 x 73 cm, sign. LD Malát 87, rám, dílo originálního českého umělce, jenž vystudoval na Pedagogické fakultě UK u C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického. Maláta během tvůrčího období ovlivnily různé styly: geometrická abstrakce i někteří umělci jako F. Gross či F. Hudeček. Zlom v jeho tvorbě nastal po vstupu do skupiny Radar, jejímž hlavním cílem bylo zobrazování moderní technologicky vyspělé civilizace. Malátův námětový rejstřík se tedy rozrostl o soudobý městský život, pouliční dění, městské periferie, panelová sídliště či tovární budovy, vzadu nalepen štítek Svazu českých výtvarných umělců s popisem
Provenience: z pozůstalosti autora
ID: 33
Vyvolávací cena: 95.000 CZK (3.959 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 27. 04. 2023 15:00
Aktuální cena: 95.000 CZK (3.959 €)
Odhadní cena: 120 000 - 150 000 Kč CZK