František Emler (1912-1992)
žák prof. O. Nejedlého a V. Pukla na AVU v Praze; malíř; zamiloval si jih Evropy, studoval v Římě u prof. Carla Silveriho na Accademia di belle arti; v letech 1947 - 1949 studoval v ateliéru André Lhota v Paříži, současně byl zapsán na Ecole nationale supérieur des Beaux arts u prof. Duclose a R. Camiho; ilustroval mj. knihu G. Preissové Kytice ze Slovácka, oblíbil si Vysočinu a mnohé krajinářské práce vznikly právě tady, v místech jeho častých pobytů; je také autorem knih Jak, čím a nač kreslit (1960) a Jak dělat linoryt a jiné grafické techniky (1964); zastoupen ve sbírkách Národní galerie Praha, GHMP aj.
olej, karton, 24,5 x 20,5 cm, sign. LD Emler, rám
žák prof. O. Nejedlého a V. Pukla na AVU v Praze
ID: 227
Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 27. 04. 2023 15:00
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)