Nádvoří Pražského hradu se sv. Vítem
vernis mou (měkký kryt), 1919, 36 x 39 cm, sign. PD T. F. Šimon, rám, grafik – dřevorytec, mistr leptu a mezzotinty, pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze, zakladatel a předseda SČUG Hollar. Jeho dílo je ovlivněno protichůdnými tendencemi 90. let secesním světonázorem a francouzskými impresionisty. Výrazně se projevuje také poučení japonským uměním, se kterým se seznámil přímo na ostrovech země vycházejícího slunce. Šimonův zájem o městské náměty vrcholí pak v tvorbě zaměřené na výjevy z Paříže, New Yorku a Prahy
Provenience: z fondu České spořitelny
Literatura: A. Novák: Kronika Grafického díla T.F. Šimona, Hollar, č. N 317
ID: 186
Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 27. 04. 2023 15:00
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Odhadní cena: 11 000 - 14 000 Kč CZK