Žena spící v lenošce
lept, 1935, 22,6 x 17,2 cm, sign. PD Emil Filla, rám, tvorba Emila Filly patří k pilířům české moderní malby 20. století a je především spjata s vlnou kubismu v českém malířství. Filla byl absolventem pražské Akademie výtvarného umění a spolu s B. Feiglem, B. Kubištou, V. Benešem a A. Procházkou zakladatelem skupiny Osma. Filla zásadním způsobem ovlivnil charakter českého moderního umění
Literatura: Čestmír Berka: Emil Filla, Grafické dílo, č.100, Nakladatelství Odeon, Praha 1969
žák prof. Thieleho a Bukovace na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Skupiny výtvarných umělců
ID: 16
Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 27. 04. 2023 15:00
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Odhadní cena: 45 000 - 60 000 Kč CZK