Loďky
olej, plátno, dřevěná deska, 1994, 103 x 122 cm, sign. PD M. Jiránek 1994, rám, pro Jiránka se stala velkou inspirací příroda. Ve svém díle často zachytává motiv vodní hladiny spolu s magickými místy lesů Kokořínska s pískovcovými skalami porostlými mechem. Své studium absolvoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Hlavní náplní jeho výtvarné práce se stala tvorba plakátů a ilustrací. Počátkem devadesátých let však převažuje volná tvorba, zejména olejomalba. Jeho obrazy jsou prodchnuté klidnou až melancholickou atmosférou. Většina jeho obrazů si našla své místo v menších soukromých sbírkách v České republice a v blízkém zahraničí. S Galerií La Femme se v minulosti zúčastnil projektů v Andalusii, Bretani a na Sicílii. Miroslavův starší bratr Vladimír byl známý karikaturista
ID: 137
Vyvolávací cena: 42.000 CZK (1.750 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 27. 04. 2023 15:00
Aktuální cena: 42.000 CZK (1.750 €)