Přátelé
akryl, plátno, 2005, 135 x 180 cm, sign. vzadu Romant Franta, žák prof. B. Dlouhého a A. Veselého na AVU v Praze. V tvorbě Romana Franty můžeme cítit vliv abstraktního expresionismu, pop-artu i americké a evropské malby 80. let. V době studií na AVU umělec projevil zaujetí pro fotografování a začal fotografovat detaily rostlin a hmyzu. Fascinace přírodou se nakonec odrazila i v jeho malířské tvorbě. Mezi jeho nejproslulejší díla, díky nimž se dostal i do širšího diváckého povědomí, patří tzv. „hmyzí obrazy“ – shluky hmyzích těl, které jsou jeho typickým způsobem vyjádřeny i v nabízeném díle
Vystaveno: Galerie Mona Lisa HMYZ (22. 6. - 6. 9. 2021)
žák prof. B. Dlouhého a A. Veselého na AVU v Praze
ID: 117
Vyvolávací cena: 250.000 CZK (10.417 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 27. 04. 2023 15:00
Aktuální cena: 250.000 CZK (10.417 €)
Odhadní cena: 300 000 - 350 000 Kč CZK