František Říha (1910-1986)
studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž; malíř, pedagog; působil jako středoškolský profesor; věnoval se malířské tvorbě, v obrazech výtvarně poetizoval moderní město a civilizaci; většinu své práce zaměřil především na dětskou ilustraci; byl zastoupen na četných kolektivních výstavách tvůrčí skupiny Radar
Před stavbou
olej, sololit, 1965, 45 x 120 cm, sign. PD František Říha 65, rám, vzadu autorský štítek s popisem
ID: 45
Vyvolávací cena: 31.000 CZK (1.292 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 23. 03. 2023 15:00
Aktuální cena: 31.000 CZK (1.292 €)