Vítězslav Fleissig (1893-1955)
Vítězslav Fleissig byl český grafik a autor ex libris. Narodil se 28. 3. 1893 v Praze, kde také 14. 12. 1955 zemřel. Fleissig během života vytvořil na 595 ex libris. Jako grafik byl samouk, používal techniku litografie, leptu, linorytu a dřevorytu. Z počátku jsou jeho díla ovlivněna secesí a dekadencí. Náměty jeho děl jsou ženské akty, ale také krajinné a městské motivy.
Žena s malířským náčiním
uhel, papír, 1932, 11,5 x 10 cm, sign. PD V. Fleissig 1932, Ex libris J. Rittslein
studium na Hochschule für Grafik und Buchkunst v Lipsku
ID: 83
Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2023 11:22
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: ID5**5
Historie příhozu