Vítězslav Fleissig (1893-1955)
Vítězslav Fleissig byl český grafik a autor ex libris. Narodil se 28. 3. 1893 v Praze, kde také 14. 12. 1955 zemřel. Fleissig během života vytvořil na 595 ex libris. Jako grafik byl samouk, používal techniku litografie, leptu, linorytu a dřevorytu. Z počátku jsou jeho díla ovlivněna secesí a dekadencí. Náměty jeho děl jsou ženské akty, ale také krajinné a městské motivy.
Pohled na hory
tužka, papír, 1938, 13,7 x 9,8 cm, sign. PD V. Fleissig 1938, návrh na Ex libris
studium na Hochschule für Grafik und Buchkunst v Lipsku
ID: 7
Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2023 10:06
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: ID6**9
Historie příhozu