Vítězslav Fleissig (1893-1955)
Vítězslav Fleissig byl český grafik a autor ex libris. Narodil se 28. 3. 1893 v Praze, kde také 14. 12. 1955 zemřel. Fleissig během života vytvořil na 595 ex libris. Jako grafik byl samouk, používal techniku litografie, leptu, linorytu a dřevorytu. Z počátku jsou jeho díla ovlivněna secesí a dekadencí. Náměty jeho děl jsou ženské akty, ale také krajinné a městské motivy.
Múza
pastel, tužka, pauzovací papír, 1932, 22,5 x 14 cm, sign. PD Fleissig 1932, Ex Libris Kunst, ohlý papír
studium na Hochschule für Grafik und Buchkunst v Lipsku
ID: 68
Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2023 11:07
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: ID5**5
Historie příhozu