Vítězslav Fleissig (1893-1955)
Vítězslav Fleissig byl český grafik a autor ex libris. Narodil se 28. 3. 1893 v Praze, kde také 14. 12. 1955 zemřel. Fleissig během života vytvořil na 595 ex libris. Jako grafik byl samouk, používal techniku litografie, leptu, linorytu a dřevorytu. Z počátku jsou jeho díla ovlivněna secesí a dekadencí. Náměty jeho děl jsou ženské akty, ale také krajinné a městské motivy.
Spadlé stromy u jezera
tužka, papír, 1928, 15,4 x 12,2 cm, sign. PD V. Fleissig 1928
studium na Hochschule für Grafik und Buchkunst v Lipsku
ID: 6
Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2023 10:05
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Poslední dražitel: ID5**5
Historie příhozu