Vítězslav Fleissig (1893-1955)
Vítězslav Fleissig byl český grafik a autor ex libris. Narodil se 28. 3. 1893 v Praze, kde také 14. 12. 1955 zemřel. Fleissig během života vytvořil na 595 ex libris. Jako grafik byl samouk, používal techniku litografie, leptu, linorytu a dřevorytu. Z počátku jsou jeho díla ovlivněna secesí a dekadencí. Náměty jeho děl jsou ženské akty, ale také krajinné a městské motivy.
tužka, papír, 1935, 22 x 15,6 cm, sign. PD Fleissig 35, Ex libris Hanns Hebren
studium na Hochschule für Grafik und Buchkunst v Lipsku
ID: 24
Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2023 10:23
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID5**5
Historie příhozu