Vítězslav Fleissig (1893-1955)
Vítězslav Fleissig byl český grafik a autor ex libris. Narodil se 28. 3. 1893 v Praze, kde také 14. 12. 1955 zemřel. Fleissig během života vytvořil na 595 ex libris. Jako grafik byl samouk, používal techniku litografie, leptu, linorytu a dřevorytu. Z počátku jsou jeho díla ovlivněna secesí a dekadencí. Náměty jeho děl jsou ženské akty, ale také krajinné a městské motivy.
Nahá žena pod stromem
tuš, papír, 1926, 17,5 x 13,5 cm, sign. PD V. Fleissig 1926, LN ohlý roh
studium na Hochschule für Grafik und Buchkunst v Lipsku
ID: 16
Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2023 10:15
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: ID5**5
Historie příhozu