Vítězslav Fleissig (1893-1955)
Vítězslav Fleissig byl český grafik a autor ex libris. Narodil se 28. 3. 1893 v Praze, kde také 14. 12. 1955 zemřel. Fleissig během života vytvořil na 595 ex libris. Jako grafik byl samouk, používal techniku litografie, leptu, linorytu a dřevorytu. Z počátku jsou jeho díla ovlivněna secesí a dekadencí. Náměty jeho děl jsou ženské akty, ale také krajinné a městské motivy.
Studie motýlů
tuš, papír, 1951, 14,7 x 9,2 cm, značeno PN V. Fleissig 1951, Ex libris Fr. Tschochner, lehce zažloutlý papír
studium na Hochschule für Grafik und Buchkunst v Lipsku
ID: 1
Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2023 10:00
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: ID5**5
Historie příhozu