Jádro
kvaš, koláž, tuš, karton, 1981, 59,5 x 42 cm, sign. LD E. Ovčáček, rám, z důvodu rámování bude položka k vidění 23. 2. 2023. Eduard Ovčáček se ve své tvorbě zabýval malbou, grafikou, koláží, plastikou, vizuální a konkrétní poezií, lettristickou fotografií, akcemi a instalacemi. Jeho prvořadým mediem se ale stala grafika, kterou často převádí do prostorových instalací a objektů. Podobně jako většina českých a slovenských umělců skupin Konfrontace, kteří na přelomu 50. a 60. let vytvářeli specifickou československou tvář informelu, také Eduard Ovčáček se později vracel ke konkrétním formám zobrazování. Od poloviny 60. let se zabýval vizuální poezií a písmové znaky (tzv. grafémy) používal k záznamu slov i jako šifry nebo uspořádané sestavy jednotlivých liter.
Provenience: galerie Zdeňka Sklenáře, soukromá sbírka Praha
žák prof. V. Kybala na VŠUP v Praze, poté P. Matejky na VŠVU v Bratislavě, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Klubu konkrétistů a skupin Kontrast a Jiná geometrie
ID: 56
Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.709 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 23. 02. 2023 15:00
Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)