Obzor
olej, sololit, 23 x 42 cm, sign. PD František Říha, rám, vzadu autorský štítek s popisem. František Říha vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, studoval u prof. Boudy, Lidického a Salcmana. Byl členem výtvarné skupiny Radar, která oficiálně vznikla v roce 1960 a mezi jejíž členy patřili bývalí členové Skupiny 42 i mladší autoři, za všechny F. Gross, F. Hudeček, L. Zívr, T. Rotrekl, Z. Mlčoch aj. Říhovo prvotní zaměření na architekturu se projevuje i v jeho výtvarné tvorbě. Autor na svých obrazech rád zachycuje poklidnou atmosféru neznámého města či vesnice a veškeré komponenty jeho maleb jsou v dokonalé harmonii, které Říha dodává typický poetický nádech
ID: 51
Vyvolávací cena: 7.500 CZK (313 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 23. 02. 2023 15:00
Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)