Otakar Hůrka (1889-1966)
žák A. Kalvody, člen Salon d´automne ve Francii; malíř, grafik; 1920 se vydal na studijní cestu do Francie; 1921 vystavoval na pařížském jarním Salonu, v témže roce obeslal i podzimní Salon; v této době byla jeho díla publikována ve Francii v uměleckých časopisech; po návratu se věnoval krajinářství; inspirací mu bylo Posázaví, vznikl také soubor dřevorytů, který vydal pod názvem Album Posázaví; v grafice se věnoval i ex libris, ilustroval knihy a publikoval kresby v novinách; jeho díla byla reprodukována ve Zlaté Praze, Veraikonu a jinde; samostatně vystavoval od rokuk 1908
Venkovská krajina
olej, sololit, 48 x 65,5 cm, sign. LD Otakar Hůrka, rám, rám nepatrně otlučený
Antiqari.at Radhošťská
žák A. Kalvody v krajinářské škole, člen Salon d´automne ve Francii
ID: 143
Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 23. 02. 2023 15:00
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)