Cyril Chramosta (1908-1990)
V r. 1937 působil jako stavitel. Po celý svůj život žil převážně v Praze, ale neustále se vracel na chalupu do rodného Husince, ve 30. a 40. letech 20. stol. působil v Březnici, od pol. 50. let navštěvoval také Mělnicko, svůj provizorní ateliér měl v Obříství.
Vytvořil rozsáhlý soubor obrazů s tématikou rybníků či rybářů.
autodidakt
také působil jako grafik
Večerní Praha
litografie, akvarel, 1960, 21 x 14,5 cm, sign. PD Chramosta, PF 1961
žák prof. O. Blažíčka na VŠUP v Praze
ID: 394
Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
DRAŽBA UKONČENA: 10. 01. 2024 18:25
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: ID1**8
Historie příhozu